بازی با بادکنک هایی که از خنده می‌ترکند

معرفی 3 بازی بادکنکی هیجان‌انگیز برای بچه‌های تند و تیز

بادکنک بازی یه ترکیب آشنا و باحاله! چرا آشناست؟ چون هیچ‌کس و دقیقاٌ هیچ‌کس نیست که توی زندگی‌ش بادکنک بازی نکرده باشه، حالا چرا بازی با بادکنک ها انقدر باحاله؟!

چون:

بادکنک شخصیت خیلی خفنی داره. همیشه هم پایه‌ی شادی و خوش‌گذرونیه. هروقت هم جشن تولد داشته باشیم، با لپ‌های بادبادی‌ش خودش رو به جشن می‌رسونه

بادکنک همش در حال خندیدنه و خیلی وقت‌ها از خنده روده‌بُر می‌شه و می‌ترکه

بادکنک نرم و مهربونه و مثل توپ خودش رو نمی‌گیره

بادکنک شوخی سرش می‌شه و خیلی باجنبه‌ست و بعضی وقت‌ها میاد وسط می‌گه: کی می‌تونه من رو بترکونه؟

بادکنک هم پُر از هوا می‌شه هم پُر از آب و در هر دو صورت دوس‌داشتنیه

بادکنک اهل بازیه و می‌شه باهاش کلی بازی جورواجور کرد

بازی با بادکنک ها به همین سادگی‌هاست؟

اگه بتونید دوستاتون رو برای یه بادکنک بازی خفن دور هم جمع کنید، اون وقت دیگه قسمت سخت کار رو انجام دادین. اما چه‌جوری می‌شه با بادکنک بازی کرد؟ سوال خوبیه! واسه همین ما توی این مطلب می‌خوایم سه تا از باحال‌ترین بازی‌ های بادکنکی رو بهتون معرفی کنیم. شما هم لطفاٌ دست‌ودل باز باشید و این مطلب رو برای دوستاتون بفرستید، البته این کار به نفع خودتونه، چون برای این بازی‌ها به شدت به دوست‌هاتون نیاز دارید. حالا از ما گفتن!

معرفی باحال‌ترین بازی ‌های بادکنکی

  1. ترکوندن بادکنک بدون دخالت دست

شاید باورتون نشه ولی این، دقیقا اسم یه بازیه. یعنی باید ترکوندن بادکنک رو به عنوان یه بازی به رسمیت بشناسید! در این حد که اگه حوصله‌تون سر رفت، زنگ بزنید به دوستتون و بگید: میای بریم بادکنک ترکونی؟

دوستتون هم احتمالاٌ از پشت تلفن، چشماش 4 تا می‌شه و می‌پرسه: اصلاً چی هست؟ چه جوری بازی می‌کنن؟

شما هم می‌گید: این یه بازی ده نفره‌ست! اگه می‌تونی 8 نفر دیگه رو هم جور کنی که با خودمون بشن 10 نفر، بیا تا برات بگم بازی‌ش چه جوریه؟

دوستتون هم می‌گه: 10 نفر؟ توی این شرایط که هر خانواده‌ی ایرانی فقط یک یا نهایتا دو تا بچه داره، من 10تا بچه از کجا بیارم دقیقا؟ حالا تو بازی رو توضیح بده ببینم اصلاً چی هست…

شما هم شروع می‌کنید آروم و شمرده براش توضیح می‌دین! چی؟ خودتون هنوز نمی‌دونید این بازی چه‌جوریه؟

خب این که غصه نداره، ما همه‌چیز رو بهتون می‌گیم.

این شما و این هم بازی ترکوندن بادکنک!!!

مواد لازم برای بازی ترکوندن بادکنک:

بچه‌ی باحال: 10 عدد

بادکنک بادشده در رنگ‌های مختلف: به مقدار لازم

خنده و شوخی و بامزگی: هرچه بیشتر بهتر!

روش انجام بازی:

توی این بازی 10نفره باید اول از همه به دو تا تیم تقسیم بشید. هدف بازی اینه که هر تیمی تلاش کنه بادکنک‌های تیم رقیب رو بترکونه اما نذاره یه مو هم از سر بادکنک‌های تیم خودش کم بشه. (چه خبیثانه) حالا شاید بگید بادکنک که مو نداره! ما هم می‌گیم: بچه جان این یه اصطلاحه! منظورمون اینه که شش دانگ حواست باشه که بادکنک‌های خودت نترکن…

حالا سوال پیش میاد که از کجا بفهمیم کدوم بادکنک برای ماست؟ خب! خیلی ساده‌ست. کافیه از همون اول رنگ بادکنک‌ها رو مشخص کنید.

برای سادگی بازی بهتره بادکنک‌ها 2 رنگ باشن و هر تیم، رنگ بادکنک‌هاش رو مشخص کنه. اما برای پیچیده‌تر کردن و هیجان‌انگیزتر کردن بازی، هر تیم می‌تونه حداقل سه رنگ بادکنک داشته باشه. مثلا سفید و مشکی و آبی برای تیم اول، قرمز و سبز و صورتی هم برای تیم دوم. این رنگ‌ها رو می‌تونید به دلخواه بین خودتون تقسیم کنید.

تا این‌جای بازی رو یاد گرفتین؟ (نگید تو که هنوز چیزی نگفتی!… این همه توضیح دادیم!)

ترکوندن بادکنک بدون دخالت دست

برای ترکوندن بادکنک به هیچ‌وجه نمی‌تونید از دستتون استفاده کنید و حتماٌ حتماٌ باید بادکنک رو با پا بترکونید. چرا؟ چون ترکوندن بادکنک با پا کار خیلی سختیه و اصلاٌ همینه که بازی رو جذاب می‌کنه! وگرنه سه سوته همه‌ی بادکنکا رو با دست می‌ترکوندین و می‌گفتین: خب تموم شد! دیگه بریم خونه‌مون

اصلاً از قدیم گفتن بازی باید طول بکشه تا کیف بده! پس هرچقدر سخت‌تر و چالشی‌تر، بهتر!

اگه نتونستین ده تا از دوستاتون رو هم دور هم جمع کنید توی کوچه، ما براتون یه پیشنهاد باحال دیگه داریم. یه بازی بادکنکی باحال به اسم بوم‌بال! برای آشنایی با این بازی جذاب که بادکنک‌هاش یهو از خنده می‌ترکن، روی لینک زیر کلیک کنید:

بازی بوم بال

  • بادکنک معلق بین زمین و آسمان

توی این بازی، بادکنک شما بین زمین و هوا معلقه. نه پاش به زمین می‌رسه نه توی آسمون بند می‌شه. اما چه‌جوری؟

مواد لازم برای بازی بادکنک معلق:

فوت‌های قوی و پرباد، از بچه‌های خیلی شاد: به مقدار خیلی زیاد

بادکنک سر به هوا: به مقدار کافی

روش انجام بازی بادکنک معلق:

توی این بازی هرکس مسئول معلق نگه داشتن چند تا بادکنک بین زمین و هواست! باید بادکنک‌ها رو با فوت‌های قوی و پرباد، بفرستین بالا! فقط یادتون باشه اگه تقلب کنید و بادکنکتون هلیومی باشه بدون نیاز به فوت کردن، همون بالا می‌مونه و اصلاً پایین نمیاد. اون‌وقت درسته که برنده می‌شید اما بازی خیلی لوس و بی‌نمک می‌شه. قبول دارید؟ پس لطفاٌ درست بازی کنید تا هم به خودتون خوش بگذره هم به دوستاتون!

یه نکته‌ی مهم دیگه این که توی این بازی فضای زیاد خیلی اهمیت داره چون ممکنه به هم بخورید و تق! پخش زمین بشید!

  • عملیات نجات بادکنک

توی این بازی دقت، سرعت و حرکت، حرف اول رو می‌زنه و سرعت هم خیلی مهمه. شاید بگید بابا چندبار می‌گی؟ سرعت رو که یه بار گفتی! ما هم می‌گیم خب خواستیم تاکید کنیم دیگه مثلاٌ!

مواد لازم برای بازی نجات بادکنک:

بچه‌های باانرژی: حداقل هشت تا! وگرنه هرچی بیشتر بهتر

بادکنک‌های پر از آب: به تعداد کافی

روش انجام بازی نجات بادکنک:

برای شروع بازی، فقط کافیه یه نفر وسط وایسته و بقیه دورش دایره درست کنن! اونی که وسط دایره وایستاده، بادکنک پر از آب رو میندازه بالا و اسم یکی از بچه‌ها رو می‌گه! برای این که اسم‌‌ها قاطی نشه هم می‌تونید به جای اسم، به هر نفر یه شماره بدین! بعد وقتی نفر وسطی بادکنک رو میندازه بالا و می‌گه: شماره‌ی 10

کسی که شماره 10 بوده باید با سرعت تموم خودش رو برسونه به وسط بازی و بادکنک رو قبل از این که سقوط کنه نجات بده. خبر بد اینکه اگه بادکنکتون سقوط کنه، می‌بازید و از بازی خارج می‌شید. پس حسابی فرز و باانرژی بازی کنید و یادتون باشه جاذبه‌ی زمین خیلی کارش درسته و ممکنه قبل رسیدن شما بادکنک رو بکشه سمت خودش و بامب! بادکنک بیچاره سقوط کنه و منفجر بشه!

خیلی باحاله مگه نه؟! پس حتما امتحانش کنید و برامون بنویسید این بازی براتون چه مزه‌ای بوده؟!

راستی یه بازی بادکنک‌دار دیگه رو هم توی مطلب بازی‌های مخصوص تابستون معرفی کردیم، پیشنهاد می‌کنم این مطلب رو هم بخونید و کلی ایده برای بازی‌های تابستونی جمع کنید:

جانمی جااااااااااان! بازی‌‌های مخصوص تابستااااااااااااااان

یه عالمه بازی خلاقانه با بادکنک وجود داره که ما توی این مطلب سه تا از خفن‌ترین بازی‌ها رو بهتون معرفی کردیم؛ اما شما می‌تونید با دوستاتون یه عالمه بازی بادکنکی باحال اختراع کنید و بعد مواد لازم و روش انجام بازی‌تون رو برای ما بفرستید. نظرتون چیه؟ موافقید؟ پس منتظر چی هستید؟ بزن بریم زینگوبازی بادکنکی!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *