بازی های مخصوص تابستان … جانمی جان!

تابستونه و ما همون‌جوری که واسه هر فصل لباس مخصوص داریم، بازی مخصوص فصل هم داریم. ما خیلی به اصولمون معتقدیم و فکر می‌کنیم جای بعضی از بازی‌ها فقط و فقط توی تابستونه و بس! در غیر این صورت حس می‌کنیم یکی کاپشن پوشیده اومده وسط چله‌ی تابستون نشسته! خنده‌داره مگه نه؟ چی؟ نمی‌دونید بازی‌ های مخصوص تابستان کدوم‌ها هستن؟ هرچی فکر می‌کنید یادتون نمیاد؟ خب مگه ما می‌ذاریم همین‌جوری بمونه؟ توی این مقاله‌ی جذاب می‌خوایم چند تا از باحال‌ترین بازی‌ های تابستونی رو بهتون معرفی کنیم! آماده‌اید؟ پس بزن بریم زینگو بازی تابستونی!

بازی در ساحل دریا

همه‌ی چیزی که برای بازی توی ساحل نیاز دارید یه بیل پلاستیکی کوچولو، چوب و یک عالمه ساحله! با چوب، یه مارپیچ توی ساحل بکشید تا یه مسیر خفن درست بشه، بعد با بیل شروع کنید به کندن چاله‌ها و ساختن تپه‌ها! حالا دیگه وقت بازیه و می‌تونید از این مسیر پیچ‌پیچی‌تون بگذرید، از تپه‌ها بالا برید و از چاله‌ها بپرید. فقط مراقب باشید هرجا از مسیر خارج بشید، باید از نو شروع کنید.

گلوله‌ های آبکی یک بازی مخصوص تابستان

یکی از هیجان‌انگیزترین بازی های مخصوص تابستان شلیک گلوله‌های آبکیه! این بازی مورد علاقه‌ی همه‌ست، سن‌وسال هم نمی‌شناسه، از بچه‌های خیلی کوچولو تا پیرمردهای خیلی خیلی پیر، نمی‌تونن در برابر این جنگ آبکی مقاومت کنن.

مواد لازم برای بازی:

  • بادکنک‌های پر از آب
  • تپانچه‌های پر از آب
  • شیلنگ باغچه یا استخر آب
  • ظرف‌های پلاستیکی

بادکنک‌ها و تپانچه‌هاتون رو پر از آب کنید و آماده‌ی شلیک باشید، شیلنگ توی باغچه رو هم فراموش نکنید، با اون شیلنگ می‌شه رگباری شلیک کرد، بطری‌های پلاستیکی پر از آب هم می‌تونه توی مواقع حساس بازی کمکتون کنه، البته بعضی‌ها وقتی کم میارن لپ‌هاشون رو هم پر از آب می‌کنن که البته ما اصلا این کار رو توصیه نمی‌کنیم، چون اول این‌که اصلا بهداشتی نیست، دوم این‌که خطرناکه و ممکنه وسط اون همه خنده و بازی، آب بپره توی گلوتون!

خلاصه این‌که خیلی مراقب باشید و با اسلحه‌های آبکی و ایمن برید به جنگ حریف و گلوله‌های آب رو به هم شلیک کنید و بخندین و حسابی کیف کنید.

از عوارض جانبی این بازی مخصوص تابستان هم اینه که مث موش آب کشیده سرتاپا خیس می‌شید اما حسابی بهتون خوش می‌گذره. توی این بازی از هیچ‌کس انتظار نداشته باشید که مراقب باشه شما خیس نشید، مورد داشتیم که یه پدربزرگ خودش با دستای خودش به نوه‌ش آب پاشیده و کلی خندیده و کیف کرده، پس شما هم بخندین و خوش باشید و نگران لباساتون نباشید، زود زود خشک می‌شه، ناسلامتی تابستونه‌ها!

فقط یه نکته‌ی مهم مهم مهم: حواستون باشه که در مصرف آب صرفه‌جویی کنید و این بازی رو هر روز انجام ندین، فقط هم از آب غیرآشامیدنی استفاده کنید. باشه؟ آفرین!

راستی اگه بازی با بادکنک رو دوست دارید، می‌تونید یه مطلب بازی‌های بادکنکی بزنید. توی این مطلب سه تا از باحال‌ترین بازی‌های بادکنکی رو بهتون معرفی کردیم. تازه بازی بادکنکی بوم بال رو که یادتون نرفته! برای سر زدن به هر کدوم از این دو تا صفحه، می‌تونید روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

معرفی باحال‌ترین بازی‌های بادکنکی

معرفی و خرید زینگو بازی بوم‌بال

مسابقه‌‌ حباب سازی

حباب ساختن می‌تونه یکی از جذاب‌ترین بازی‌های مخصوص تابستان باشه! چی؟ تا حالا حباب درست نکردین؟ شوخی می‌کنید؟ خب خب خب اصلا جای نگرانی نیست، چون ما توی این بخش می‌خوایم راز ساختن حباب‌های بزرگ رو بهتون یاد بدیم.

مواد لازم برای حباب سازی:

یه لیوان مواد شوینده مثل مایع دستشویی، مایع ظرف‌شویی و خلاصه هر شوینده‌ی کف‌آلود دیگه

3 قاشق کوچیک گلیسیرین

چند لیوان آب گرم

برای دمیدن حباب‌ها هم می‌تونید از نی، قیف، حلقه سیم و هرچیز دیگه‌ای که شکل باحالی به حباب‌ها بده، استفاده کنید. حتی می‌تونید توی یه تشت بزرگ، محلول رو درست کنید و چوب‌لباسی رو فرو ببرید توی کف و بعد توش فوت کنید، تا یه حباب گنده و باحال درست بشه.

حالا وقت مسابقه حباب‌سازیه و باید ببینیم:

  • کی میتونه بزرگ‌ترین حباب رو درست کنه؟
  • حباب کی دیرتر می‌ترکه؟
  • کی می‌تونه بامزه‌ترین حباب رو درست کنه؟
  • کی می‌تونه چندتا حباب توی هم درست کنه؟
  • کی می‌تونه یه لیوان رو توی حبابش جا بده؟

حباب‌سازی کاریه که باید با آرامش، دقت و تمرکز بالا انجامش بدین و یکی از قشنگ‌ترین بازی ‌های تابستانه دنیاست، حتما امتحانش کنید.

قلعه‌ های شنی شگفت‌انگیز

خب یه خبر خوب این‌که هیچ راه اشتباهی برای ساخت قلعه وجود نداره، پس هر چی بسازید و هرجور بسازید درسته، بنابراین تا می‌تونید خلاق باشید و یه قلعه‌ی عجیب و غریب و جادویی درست کنید، قلعه‌های کوچیک و بزرگ که درنهایت تبدیل می‌شن به سرزمین قلعه‌ها. اگه آدم‌هایی که از کنارتون رد می‌شن، از قلعه‌تون عکس گرفتن ناراحت نشید، خیلی هم خوبه! و حتما خودتون هم یه عکس یادگاری با قلعه‌ی منحصر به فردی که ساختید، بگیرید. اگه تموم خاطرات تابستون رو هم فراموش کنید، محاله خاطره‌ی خوش ساختن قلعه از یادتون بره!

مواد لازم برای ساخت قلعه شنی:

شن

آب

یه عالمه صبر و حوصله

سطل

بیل و بیلچه

چاقو و قاشق پلاستیکی

اینم بگم که قلعه ساختن خانوادگی یه مزه‌ی دیگه داره! تازه اینجوری سرزمین قلعه‌ای‌تون هم بزرگ‌تر می‌شه. پس برای شروع یه منطقه‌ی شنی رو انتخاب کنید که خیلی دور از دریا نباشه اما زیاد هم نزدیک دریا نباشید چون یه دفعه یه موج بزرگ میاد و هرچی ساختین خراب می‌کنه. حالا دیگه شروع کنید به ساخت قلعه‌های شنی‌تون! موفق باشید!

آب بازی

اگه اهل استخر رفتن هستید که خب چه بهتر! شنا و آب بازی توی تابستون حسابی می‌چسبه، اما اگه استخر ندارید و حوصله‌ی رفتن تا استخر رو هم ندارید، خودتون می‌تونید استخر رو بیارید توی خونه، استخرهای بادی بسازید یا حتی اگه این هم نشد، یه تشت یا وان بزرگ پر از آب، یه جای خوب برای آب‌بازیه! حسابی دست‌وپا بزنید، توی آب و به این ور اون ور آب بپاشید، این کار حسابی حالتون رو خوب می‌کنه!

موقع بازی تابستانه حواسمون به چی باشه؟

خب همون‌طور که توی این مقاله دیدین، توی همه‌ی بازی های مخصوص تابستون آب نقش پررنگی داره! همون‌طور که نمی‌شه آب رو از این بازی‌ها حذف کرد، آب رو از زندگی هم نمی‌شه حذف کرد. پس چهارچشمی حواستون به آب باشه که یه وقت هدر نره و بیش از حد استفاده نشه! حالا دیگه پیش به سوی بازی های تابستونی خنک و جذاب!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *