8 تاثیر شگفت انگیز بازی‌ های رومیزی بر انسان

چگونه پدر و مادرها را راضی کنیم تا برایمان بازی رومیزی بخرند؟

از تیم گزارش زینگو، به ما خبر رسیده که یه بچه خیلی آروم و منطقی رفته پیش پدر و مادرش گفته: پدر و مادر عزیزم من بازی رومیزی زینگو می‌خوام!… پدر هم کنترل تلویزیون رو برداشته و شبکه رو عوض کرده، مادر هم زنگ زده به خاله‌ی بچه تا با هم درباره‌ی مهمونی دیشب حرف بزنن. طبق گزارشات تیم زینگو، بچه این خواسته را هشت هزار و سیصد بار به روش‌های مختلف با پدر و مادرش درمیون گذاشته اما فایده‌ای نداشته که نداشته، تا این که بچه چشمش می‌خوره به مقاله‌ی « 8 تاثیر بازی‌ های رومیزی بر انسان » و با مطالعه‌ی کلمه به کلمه‌ی این مقاله، به طرز عجیب و غریب و معجزه‌آسایی می‌تونه پدر و مادرش رو راضی کنه براش بازی رومیزی زینگو بخرن، چرا؟ چون توی این مقاله ما 8 تا دلیل خیلی خیلی علمی میاریم و ثابت می‌کنیم بازی‌های رومیزی خیلی مفیدن! نتیجه‌ی این مقاله نشون می‌ده که بازی رومیزی حتی از نون شب هم واجب‌تره و وعده‌های غذایی به جای صبحانه، ناهار، نون شب واسه شام باید تبدیل بشن به صبحانه، ناهار، بازی رومیزی واسه شام!ـ

شاید باورتون نشه ولی پدر و مادرهای زیادی بعد از خوندن این 8 تاثیر بازی بر کودک ، هراسان و باعجله به سمت اولین فروشگاه حرکت کردن و هرچی بازی رومیزی بوده خریدن آوردن تا به سلامت و پرورش خلاقیت بچه‌شون کمک کنن. اگه می‌خواید سه سوته پدر و مادرتون رو قانع کنید که براتون بازی رومیزی بخرن فقط کافیه این 8 تا دلیل رو بخونید!

اولین تاثیر بازی‌ های رومیزی بر انسان: زیاد شدن جنب‌وجوش مغز

اگه گفتین پدر و مادرها عاشق چی هستن؟ آفرین! اونا دوس دارن ما بچه‌ها ذهنمون خیلی خوب کار کنه، حافظه‌مون قوی باشه، بتونیم از پس حل کردن معماهای سخت و پیچیده بربیایم، اگه بتونیم جلوی فامیل عددهای چهار رقمی رو هم ذهنی در هم ضرب کنیم که دیگه عالی می‌شه و جالبه بدونید همه‌ی این کارها با انجام مرتب و منظم بازی‌های رومیزی می‌تونه به دست بیاد! بازی باعث می‌شه قسمت‌هایی از مغز که مسئول فکرهای پیچیده‌ن، حسابی تقویت بشن و در نتیجه مهارت‌های شناختی و توانایی حل مساله با هربار بازی کردن زیاد و زیاد و زیادتر بشه!

از این مهم‌تر این که بازی‌های رومیزی برای پدر و مادرها هم خوبه و باعث میشه از خطر آلزایمر در امان باشن و حافظه‌شون دقیق و دقیق‌تر کار کنه، بنابراین اگه برای شما بازی رومیزی بخرن، در واقع به خودشون هم کمک می‌کنن. با این حال اگر پدر و مادرتون با آوردن این دلیل قانع نشدن براتون بازی رومیزی بخرن، پیشنهاد ما خرید بازی رومیزی جت سته!

خرید بازی رومیزی جت ست از فروشگاه زینگو

دومین تاثیر بازی های رومیزی بر انسان: خندیدن‌های زیاد و از ته دل

کدوم پدر و مادریه که از شنیدن صدای خنده‌ی بچه‌ش، دلش ضعف نره؟ ما که هیچ پدر و مادری رو نمی‌شناسیم که عاشق خندیدن‌های از ته دل بچه‌ش نباشه اما چرا این حرف رو می‌‎زنیم؟ خب معلومه! چون وقتی چند نفر جمع می‌شن و دور هم بازی می‌کنن، صدای خنده‌هاشون تا آسمون می‌ره! اصلا ممکنه خود بازی هم خنده‌دار نباشه اما هزارتا اتفاق خنده‌دار می‌افته که دیگه نمی‌تونید خنده‌تون رو کنترل کنید. از لحظات انداختن تاس گرفته تا رو کردن کارت‌ها و هیجان‌های اول و آخر و وسط بازی! این همه خندیدن باعث می‌شه حسابی بهتون خوش بگذره و استرس‌ها و اضطراب‌هاتون دمشون رو بذارن روی کولشون و دور و دور و دورتر بشن!

بنابراین وقتی به خاطر یه موضوعی خیلی استرس دارید فقط کافیه با دوستاتون بشینید دور هم و بازی کنید، اون وقت همه چیز یادتون می‌ره و آروم آروم می‌شید! روش خوبیه نه؟ حالا اگر آماده‌اید می‌خوام خنده‌دارترین و هیجان‌انگیزترین بازی رومیزی زینگو رو بهتون معرفی کنیم! این بازی باعث می‌شه صدای خنده‌های خودتون و دوستاتون تا اون سر دنیا بره، یعنی انقدر که مراقبید بادکنک‌ها یه وقت نترکن، خودتون از خنده می‌ترکید! حالا آماده‌اید؟ نفس‌ها تو سینه‌ها حبس… خب! اون بازی چیزی نیست جز:

 یه بازی رومیزی باحال به اسم بوم بال

سومین تاثیر بازی‌های رومیزی بر انسان: زیاد شدن شادی و خوشحالی

شاید فکر کنید زیاد شدن شادی همون زیاد خندیدنه! در حالی که شادی یه چیز خیلی بزرگتریه، بازی‌های رومیزی باعث ترشح هورمونی می‌شه که کارش تولید حس خوبه و کم‌کم کل بدنتون پر می‌شه از حس شادی و خوبی و شما بعد از مدتی احساس مهربونی و خوشحالی دارید و به شدت احساس رضایت می‌کنید! یکی از بازی‌های رومیزی که شما رو تبدیل می‌کنه به یه سیبیلوی مهربون و دوست‌داشتنی، بازی جذاب و هیجان‌انگیز سیبیلوهاست! این بازی باعث می‌شه توی خونه راه برید و بخونید: «سیبیلویم سیبیلو! صورتم مثل هولو» و بعد کلی هورمون باحال باحال توی بدنتون ترشح بشه و همه‌ی سلول‌های بدنتون با هم هورا بکشن! پس این شما و این بازی سیبیلوها!

خرید بازی رومیزی سیبیلوها از فروشگاه زینگو

چهارمین تاثیر بازی‌های رومیزی: نزدیک کردن آدم‌ها به هم

همون‌طور که می‌دونید، هیچ کس تنهای تنها نمی‌شینه پشت میز تا با خودش بازی کنه! حداقل ِ افراد برای یه بازی رومیزی، دو نفره و گاهی این تعداد به 50 نفر و بالاتر هم می‌‎رسه! پدر و مادرها عاشق این هستن که بچه‌هاشون روحیه‌ی کار تیمی داشته باشن و مسئولیت پذیر باشن، دوس دارن بچه‌ها بدونن که عضو یه تیم بودن یعنی چی؟

بازی‌های رومیزی به بچه‌ها کمک می‌کنه اول از همه عضو یه تیم یا گروه باشن، دوم این که توی این گروه یه هدف مشترک وجود داره و اون می‌تونه برنده شدن توی بازی باشه و انقدر این موضوع برای بازیکن‌ها مهم می‌شه که حسابی حواسشون به کار تیمی‌شون هست. بازی‌های رومیزی غریبه‌ها رو دور هم جمع می‌کنن و اگه پای یه بازی رومیزی وسط باشه، ممکنه شما حتی با اون بچه‌ای که هیچ دل خوشی ازش نداری هم بشینی بازی کنی و حسابی لذت ببری! این خاصیت بازی رومیزیه که دل‌ها رو به هم نزدیک می‌کنه و یه کاری می‌کنه که حتی اگه از هم خوشتون نیاد بازم موقع بازی بهتون خوش بگذره!

پنجمین تاثیر بازی ‌های رومیزی: خداحافظی با گوشی‌ و تبلت

اگه پدر و مادرها بدونن یه چیزی اختراع شده که باعث می‌شه بچه‌ها دست از گوشی‌ها و تبلت‌هاشون بکشن و بیان توی دنیای واقعی زندگی کنن، هرجور شده اون چیز رو تهیه می‌کنن! خب یه خبر خوب این که راه‌حل خداحافظی با گوشی و تبلت چیزی نیست جز یه بازی واقعی باحال!

بازی‌های رومیزی هیچ کاری با دنیای دیجیتال ندارن و اصلا لازم نیست ساعت‌ها به صفحه‌ی گوشی و کامپیوتر زل بزنید و چشماتون رو اذیت کنید، و باعث می‌شه شما توی دنیای واقعی واقعی زندگی کنید و این درست همون چیزیه که پدر و مادرها می‌خوان! اگه یه بازی‌ای باشه که پدر و مادرها رو یاد بازی بچگی‌های خودشون بندازه هم که دیگه چه بهتر! خودشونم می‌شینن پشت میز و باهاتون بازی می‌کنن! یه بازی که بچه‌ی دوز به حساب میاد، دوز چیه؟ اگه از مامان باباهاتون بپرسید بهتون می‌گن! ما هم تاریخچه بازی دوز رو این جا براتون نوشتیم، برای خرید بازی سوپردوز هم می‌تونید روی لینک زیر کلیک کنید:

خرید بازی سوپردوز از فروشگاه زینگو

ششمین تاثیر شگفت انگیز بازی بر انسان: کم کردن فشارخون

اگه پدر و مادرتون گفتن این دیگه چه دلیلیه؟ اینو از کجا آوردی؟ تو که هنوز سنی نداری این حرفا رو می‌‎زنی! بگید مامان جان! بابا جان! پیشگیری بهتر از درمانه! اصلا فکر می‌کنید چرا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها همش باید برن دکتر؟ خب معلومه دیگه، چون فشار خون دارن! دلیلشم اینه که وقتی بچه بودن، بازی رومیزی نداشتن! بازی رومیزی باعث می‌شه عضلات آروم بشه و خون به راحتی گردش کنه و این‌جوری فشار خون هم پایین میاد! دیدین چقدر برای سلامتی خوبه؟ یکی از بازی‌های زینگو که خیلی رنگی رنگی و جذابه، بازی رنگ‌بازیاست! برای خرید این بازی می‌تونید روی لینک زیر کلیک کنید:

خرید رنگ‌بازیا از فروشگاه زینگو

هفتمین تاثیر  بازی بر انسان: استراتژی و صبر رو بهتون یاد می‌ده

برنده شدن توی بازی نیاز به صبر و استراتژی داره! حالا چه جوری می‌شه این چیزها رو یاد گرفت؟ خب معلومه! بازی کردن باعث به وجود اومدن یه محیط شاد و پرانرژی می‌شه که آموزش و یادگیری رو راحت‌تر می‌کنه! اما اگه با این دلیل هم نتونستید پدر و مادرتون رو قانع کنید که براتون یه بازی رومیزی جذاب بخره، باید با تمام قدرت برید سراغ دلیل آخر، یعنی دلیل هشتم!

هشتمین تاثیر بازی‌های رومیزی بر انسان: افزایش خلاقیت و خداحافظی با خجالت

آیا موقع بازی حرف زدن مدام آب دهنتون رو قورت می‌دین؟ مهمون که میاد می‌دوئید می‌رید قایم می‌شید؟ هرکی هرچی ازتون می‌پرسه با تکون سر جوابش رو می‌دین؟ خب! بازی‌های رومیزی می‌تونن کمک کنن تا این مشکلتون حل بشه!

تحقیقات نشون داده که آدم‌ها وقتی بازی می‌کنن و به خصوص وقتی برنده می‌شن حسابی اعتماد به نفسشون بالا می‌‌ره! بازی  باعث می‌شه با اون بخش خلاق از شخصیتتون که تا حالا نمی‌شناختیدش رو به رو بشید! بازی شما رو به هیجان میاره و احساساتتون رو تحریک می‌کنه، وقتی چیزی رو متوجه می‌شید و کامل انجامش می‌دین، حس اعتماد به نفستون تقویت می‌شه! بنابراین اگه پدر و مادرتون با هیچ‌کدوم از دلایل قبلی قانع نشن که شما نیاز به بازی رومیزی دارید، اگه این دلیل آخر رو بشنون حتما حتما حتما قانع می‌شن که بازی رومیزی خیلی ضروریه!

خب ما گشتیم و گشتیم و گشتیم تا بالاخره 8 تاثیر خفن بازی‌های رومیزی روی سلامت مغز و سر و دست و پا و همه‌ی اعضا و جوارح رو براتون پیدا کردیم، بازی‌های رومیزی فقط مال دوره و زمونه‌ی ما نیست و همیشه بوده و خواهد بود! می‌گید نه؟ یه سر به مقاله‌ی زیر بزنید تا خودتون با چشم‌های خودتون ببینید و باور کنید:

قدیمی‌ترین بازی‌های رومیزی جهان

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *